Co je vlastně Back leasing?

Zpětný leasing vozidel představuje půjčku na Vaše vlastní vozidlo. Pokud potřebujete hotovost a vlastníte vozidlo, je zpětný leasing - back leasing snadnou, rychlou a bezpečnou možností, jak finance získat. V dnešní době jde o rozvíjející se způsob refinancování vozového parku. Zpětný leasing - back leasing můžete využít v případě, jste doplatili klasický leasing a chcete vozidlo i nadále využívat. Máte vozidlo koupené za hotové a náhle potřebujete finance umístit jinam. Chcete rozšířit současný vozový park a k tomu využít stávajících vozidel. Ve všech těchto případech je zpětný leasing - back leasing právě pro Vás.

Jak Back leasing funguje?

Princip zpětného leasingu - back leasingu je jednoduchý. Naše společnost Vaše nákladní vozidlo od Vás odkoupí a obratem Vám jej prodá zpět na splátky na základě leasingové smlouvy. Vy od této chvíle platíte pouze měsíční splátky a o nic jiného se již nestaráte.

Co mi Back leasing přinese?

Garantujeme až 90 % aktuální tržní hodnoty. Máme ve svém týmu odborníky, kteří dokáží s vysokou přesností stanovit aktuální tržní hodnotu téměř jakéhokoliv nákladního vozidla od dodávky až po speciální nákladní návěsy. Tržní hodnota Vašeho vozisla je samozřejmě ovlivňována celou řadou faktorů. Mezi ty nejpodstatnější patří:

  • značka a druh vozidla,
  • stáří vozidla,
  • technický stav vozidla,
  • počet najetých kilometrů...

Snažíme se o to, abychom se co nejvíce přiblížili Vašim představám, nicméně jsme nuceni se řídit aktuální situací na trhu nákladních vozidel. V případě, že nesplníme Vaše očekávání jsme připraveni najít jiný způsob řešení, neboť máme v nabídce i jiné produkty než zpětný leasinng - back leasing. Můžete využít například klasického pronájmu nákladních vozidel.

Má Back leasing ještě další výhody?

  • okamžité finanční prostředky - zpětný leasing - back leasing Vám umožní zístat okamžité prostředky, které můžete použit na rozšíření své činnosti, překlenutí mimosezónního poklesu tržeb. úhradu svým dodavatelům nebo neočekávané výdaje, které by mohly způsobit Vaši dočasnou platební neschopnost,
  • ve Vašem vozovém parku Vám zbytečně nebudou váznout finanční prostředky, které tak můžete využít dle svého uvážení,
  • zjednodušení evidence vozidel - vzhledem ke skutečnosti, že vozidlo přejde do majetku naší společnosti Vámodpadne veškeré papírování s vozidlem, vše za Vás zařídíme my,
  • jednotná platba, která je v plné výši daňově uznatelná, splátka, kterou za zpětný leasing - back leasing zaplatíte, zahrnuje splátku vozidla, povinné ručení, havarijní pojištění, silniční daň.

Co budu potřebovat?

K vyřízení formalit týkajících se zpětného leasingu - back leasingu budete potřebovat vozidlo, které je Vaším majetkem, to nejjednodušší způsob prokázání je doložení originálu technického průkazu, který je pro převod na naši společnost stejně potřebný. Dále budete potřebovat doklad, který prokazuje Vaši existenci tedy například výpis z Obchodního rejstříku, jste-li právnická osoba či Živnostenské oprávnění, pokud jste fyzická osoba. Dále je pak vhodné doložit doklad k registraci plátce DPH a samozřejmě doklad osoby oprávněné podepisovat za společnost či podnikatele popř. příslušné zplnomocňující dokumenty.

VÝKUP & PRODEJ VOZIDEL

NAŠI PARTNEŘI